KR informuje: Ubytování na akademický rok 2014/2015

Zásady ubytování pro rok 2014/2015 opět obsahují určité novinky. Nově byl značně redukován hodnotící systém REHOS, v němž mohou o ubytování žádat pouze sociálně potřební, hendikepovaní a žadatelé s děkanským kritériem. Všichni ostatní, včetně budoucích prváků, musejí o ubytování žádat v přímém prodeji (buď přes Portál, nebo v ubytovací kanceláři). Kromě Zásad ubytování doporučujeme k prostudování též Všeobecné ubytovací podmínky, které jsou nedílnou součástí Smlouvy o ubytování (pro rok 2014/2015 nicméně zůstávají nezměněny).

Dále si zkontrolujte, do kdy máte platnou smlouvu, aby jste předešli případným nedorozuměním v ubytovací kanceláři. Obyvatelé Přízemí + Menza (Nová kolej), 1. patro (Nová a Stará kolej), 2. patro (Nová a Stará kolej), 3. patro (Nová kolej) mají smlouvy do června standardně. Obyvatelé ostatních pater by měli mít smlouvu do září. Nezapomeňte, že je nutné odbydlet 271 dní, aby nedošlo k přepočítání koeficientu, pokud jste nepodali výpověď 2 měsíce dopředu. Pokud jste nastoupili 16.9.2013 tak 271 dní máte dosáhnete v pátek/sobota 13-14.6.2014, což znamená že se můžete odubytovat až v pondělí 16.6.2014, bez pokuty a přepočtu.

Jak žádat o ubytování na Švehlovce:

1) Bydlím na Švehlovce, smlouvu mám do září:

do 14. června: prodloužení stávající smlouvy; v ubytovací kanceláři nebo elektronicky přes Portál

po 14. červnu: podání nové žádosti o ubytování ve volné kapacitě, která je v daný okamžik k

dispozici; v ubytovací kanceláři nebo elektronicky přes Portál

2) Bydlím na Švehlovce, smlouvu mám do června:

• chci zůstat přes prázdniny: prodloužení stávající smlouvy do září, dále dle bodu 1

• nechci zůstat přes prázdniny: dle bodu 3

3) Nebydlím na Švehlovce:

• 1. – 30. června podání žádosti o ubytování v systému REHOS (zvýhodnění studenti*)

• podání nové žádosti o ubytování ve volné kapacitě, která je v daný okamžik k dispozici; v ubytovací kanceláři nebo elektronicky přes Portál

4) Jsem studentem programu Erasmus nebo studentem v cizím jazyce: