Číselné zámluvy pokojů pro rok 2016/2017

Vážení Švehlovkáři, milé děti,

povíme si pohádku o tom, jak si chytrý študák zamluvit pokoj chtěl.
Rok s rokem se sešel a opět tu máme akci, na kterou se někteří těšíte a jiní ji nenávidíte. Tedy máme tu zámluvy pokojů a hned ze začátku si povíme, jak to bude/nebude fungovat.
Systém je opět dvoukolový, jako v loňském roce. V prvním kole se žádá o pokoj stejný, ve druhém o pokoj jiný.

V souladu s OŘ 9/2016 upozorňuji, že uživateli na pokoj nevzniká právní nárok. Když vám nebude přidělen pokoj, na kterém 20 let bydlíte, tak se musíte odstěhovat. Spolu s tím bych rád upozornil, že vstupují v platnost nové předpisy, jež myslí na ty, kteří zdržují přestěhování z pokoje na pokoj, a odměňují je honorářem 200 Kč/den.
Zámluvy provedené přes Kolejní radu jsou nadřazeny zámluvám provedeným v Ubytovací kanceláři. Pokud by si někdo myslel, že se nebude muset přestěhovat, tak ouha, bude muset.

Information for english speaking students
Please use Google Translator.

Koho se to týká?
Všech, kteří letos skutečně bydleli na koleji Švehlova (ti mohou být/budou dohledáni). Tzn., že pokud jste letos na Švehlovce nebydleli (nebo jste na ní nebydleli nikdy), máte smolíka a usadí vás do kapacity při nástupu Ubytovací kancelář.

Je možné bydlet s někým konkrétním, i když jsem na Švehlovce nebydlel?
Ano, to možné je. Vás se bude týkat druhé kolo. Dopředu nahlásíte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , že se toto stane a zároveň to napíšete oba dva do poznámky (chci bydlet s tím a tím). Dále se to týká párů, ti to musí taktéž uvést do poznámky.

Bydlím na Švehlovce a chtěl bych, aby se ke mně nastěhoval kamarád, který tu nebydlel.
Ano, je to možné. Může žádat už v prvním kole, ale opět musí oba uvést do poznámky, že se „chcete“.

Kde si žádám?
Aplikace je přístupná na stránce:

Jak si žádám?
Vše je uvedeno v legendě na stránkách => Vyberte si pokoj, o který máte zájem (tabulky níže), a klikněte na nápis "VOLNO". Pak následujte instrukce.

1. kolo – 15.8 - 18.8.2016
2. kolo – 22.8 - 25.8.2016
31.8.2016 jsou výsledky předány ubytovací kanceláři.

Jak to funguje?
Potvrzování, nebo zamítání rezervace dělá člověk na základě informací, které má v podkladech. Takže to nějakou dobu trvá. Připočtěte k tomu dovolené a můžete si být jisti, že 5 minut po zadání žádosti asi mít výsledek opravdu nebudete.

Co nemá smysl zkoušet
Rozhodně nezkoušejte v prvním kole žádat o jiný pokoj. Pouze tím ukazujete, že pravděpodobně neumíte číst, a v tom případě na VŠ určitě nepatříte. Následně se může stát, že budete z rezervací vyřazeni. Nemá smysl zkoušet jakýmkoliv způsobem „očůrávat“ systém, protože tam sedí člověk, který to kontroluje, a ten vás nakonec z rezervací vyřadí.

Zapomněl jsem si vytvořit rezervaci v prvním kole.
V tuto chvíli vám nezbývá nic jiného, než si zažádat v kole druhém.

Zapomněl jsem si vytvořit rezervaci v druhém kole.
V tuto chvíli se dá do 30.8. ještě vstupovat do systému. Dodatečné úpravy jsou možné.

Vzpomněl jsem si 1.9. a později, že jsem si nerezervoval pokoj.
Děj se vůle Boží… Máte jedinou možnost, a to kontaktovat ubytovací kancelář, kde vás za to budou milovat a zahrnovat dary.

Neměl jsem v době rezervací přístup k internetům/byl jsem na dovolené.
Ale no tak, děcka. „Já bych ty internety zakázala“, Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně.
(https://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1_bych_v%C5%A1echny_ty_internety_a_po%C4%8D%C3%AD ta%C4%8De_zak%C3%A1zala)

Žijeme ve 21. století, kdy se dá napíchnout na Wi-Fi z kdejakého stromu. Tedy tento druh argumentu, proč jste si nestihli rezervovat pokoj, a proto máte nárok, vykouzlí určitě úsměv na druhé straně obrazovky a následně stisknutí tlačítka „smazat“. Raději zaúkolujte prababičku z pátého kolene.
To se nijak nevylučuje ;-).

Závěrečná ustanovení
Pověřená osoba z KR i ubytovací kancelář si vyhrazují právo vstupovat do rezervací a případně je i měnit. Ne každý, kdo má rezervaci, nakonec nastoupí na kolej.