Změny v kapacitách na koleji Švehlově pro akad.rok 2015/2016

Vážení Švehlovkáři píši celkový seznam kapacitních změn na naší koleji platný od 1.9.2015.

Všem kolejím byla nařízena redukce počtu míst ředitelstvím. Konečný seznam byl několikrát ředitelstvím změněn až se to nakonec přehouplo do odchodů a nakonec až do prázdnin, proto pokud jste nebyli o této změně včas informováni, pak zde není chyba na straně ubytovací kanceláře. nicméně za to, že změny nebyly vyvěšeny na dveřích, v prázdninovém čase, se ubytovací kancelář moc omlouvá. A omlouvá se všem, kterým to způsobilo nějaké nepříjemnosti. Jen podotýkám, že se změnou kapacit se bude pokračovat i další roky. Postupně přibude více jednolůžkových pokojů a naopak ubude těch vícelůžkových. Plán se postupně bude ralizovat až do roku 2020, pokud se nepletu.

Seznam změn:

6.Patro    610/4LB na 3LB

5.Patro    580/4LB a 581/4LB se úplně zruší
                515/4LB na 3LB
                556/3LB na 2LB

4.Patro    415/4LB na 3LB
                486/4LB na 3LB
                471/3LB na 2LB

3.Patro    315/4LB na 3LB

2.Patro    215/4LB na 3LB
                286/4LB na 3LB

1.Patro    115/4LB na 3LB
                170/4LB na 3LB

Mezanin   3/3LB na 2LB
                 04/3LS na 2LS
                 5/2LB na 1LB

S pozdravem JK

Nové pračky - jak s nimi zacházet

Zdravím všechny Švehlovkáře, tak jsme se dočkali nových praček značky BOSCH. Celková počet je 6 kusů. Vzhledem k tomu, jak dlouho trvalo než nám je vyměnili za nové důrazně apeluji na všechny, kteří budou prát, aby se k tomuto majetku chovali, jako v vlastnímu a pečovali o ně, je to v zájmu nás všech. Přidávám všechny návody a doporučení, kterých se držte, aby jste prodloužili životnost praček. Hlavně apeluji na to, pokud se vyksytne nějaká závada, při praní, ať funkční, nebo mechanická, neprodleně ji nahlašte. Za to vám nikdo hlavu neutrhne, ale alespoň se to rychle opraví.

_______________________________________________

Dokumenty:

Provozní řád prádelny

Základní pokyny pro praní

Konec_praní

Pračka

Závady v prádelně

KR informuje: Ubytování na akademický rok 2014/2015

Zásady ubytování pro rok 2014/2015 opět obsahují určité novinky. Nově byl značně redukován hodnotící systém REHOS, v němž mohou o ubytování žádat pouze sociálně potřební, hendikepovaní a žadatelé s děkanským kritériem. Všichni ostatní, včetně budoucích prváků, musejí o ubytování žádat v přímém prodeji (buď přes Portál, nebo v ubytovací kanceláři). Kromě Zásad ubytování doporučujeme k prostudování též Všeobecné ubytovací podmínky, které jsou nedílnou součástí Smlouvy o ubytování (pro rok 2014/2015 nicméně zůstávají nezměněny).

Dále si zkontrolujte, do kdy máte platnou smlouvu, aby jste předešli případným nedorozuměním v ubytovací kanceláři. Obyvatelé Přízemí + Menza (Nová kolej), 1. patro (Nová a Stará kolej), 2. patro (Nová a Stará kolej), 3. patro (Nová kolej) mají smlouvy do června standardně. Obyvatelé ostatních pater by měli mít smlouvu do září. Nezapomeňte, že je nutné odbydlet 271 dní, aby nedošlo k přepočítání koeficientu, pokud jste nepodali výpověď 2 měsíce dopředu. Pokud jste nastoupili 16.9.2013 tak 271 dní máte dosáhnete v pátek/sobota 13-14.6.2014, což znamená že se můžete odubytovat až v pondělí 16.6.2014, bez pokuty a přepočtu.

Jak žádat o ubytování na Švehlovce:

1) Bydlím na Švehlovce, smlouvu mám do září:

do 14. června: prodloužení stávající smlouvy; v ubytovací kanceláři nebo elektronicky přes Portál

po 14. červnu: podání nové žádosti o ubytování ve volné kapacitě, která je v daný okamžik k

dispozici; v ubytovací kanceláři nebo elektronicky přes Portál

2) Bydlím na Švehlovce, smlouvu mám do června:

• chci zůstat přes prázdniny: prodloužení stávající smlouvy do září, dále dle bodu 1

• nechci zůstat přes prázdniny: dle bodu 3

3) Nebydlím na Švehlovce:

• 1. – 30. června podání žádosti o ubytování v systému REHOS (zvýhodnění studenti*)

• podání nové žádosti o ubytování ve volné kapacitě, která je v daný okamžik k dispozici; v ubytovací kanceláři nebo elektronicky přes Portál

4) Jsem studentem programu Erasmus nebo studentem v cizím jazyce: