Kalendář událostí

Kontakt:
Kolej Švehlova
Slavíkova 22,
Praha 3, 130 00
+420 222726007 (vrátnice)
+420 222727115 (ubytování)
+420 222727384

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Odkaz na mapy.cz

Další záložka

Webové aplikace UK

(podávání ubyt. stipendií)

 

Koleje a menzy UK

(vše o kolejích)

 

Historie plateb

(aplikace s infem o platbách koleji)

 

Základní informace

Kolej Švehlova se nachází na ulici Slavíkova na pomezí Žižkova a Vinohrad. Jedná se o klidnou lokalitu a i o poměrně klidnou kolej. Kolej patří s kapacitou kolem 750 míst mezi ty menší. Umístěná je v domě, který je od roku 2004 zapsán jako kulturní památka. Kolej se těšila oblibě především mezi studenty lékařských fakult, kteří dodnes tvoří početnou část ubytovaných.

Kolej je rozdělena na novou a starou část. V provozu jsou dva výtahy a dvoje schodiště. Zadní vchod byl společně s menzou uzavřen a nyní funguje jen přední vchod s hlídaným vestibulem. Na koleji je k dispozici prádelna s 5 pračkama, klavírní místnost, ping-pong místnost, posilovna, aerobiková místnost, kufrárna a studovny. Na koleji se nalézají i takové rarity jako je atomový kryt či kino/divadlo. Ty jsou však veřejnosti nepřístupné a z důvodů finančních i administračních (historická budova) to tak nejspíše zůstane. V rámci koleje je i společný dvůr, který je však prozatím pro veřejnost uzavřen.

Na staré části koleje jsou k dispozici 1,2,3,4 lůžové pokoje, některé částečně zrekonstruované (výměna postelí,nábytku). Na nové části koleje jsou též 1,2,3,4 lůžkové pokoje. Internet je na všech pokojích k dispozici. Některé pokoje (zvláště na staré koleji) mají na pokoji umyvadlo. Sociální zařízení je společné v nové části koleje. Jednotlivé sprchy jsou oddělené zdí.

Na kolej se dá dostat pohodlně metrem (cca 300m), tramvají (cca 300,500,700m) či autem.