Kalendář událostí

Kontakt:
Kolej Švehlova
Slavíkova 22,
Praha 3, 130 00
+420 222726007 (vrátnice)
+420 222727115 (ubytování)
+420 222727384

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Odkaz na mapy.cz

Další záložka

Webové aplikace UK

(podávání ubyt. stipendií)

 

Koleje a menzy UK

(vše o kolejích)

 

Historie plateb

(aplikace s infem o platbách koleji)

 

Poloha

Kolej Švehlova se nachází na pomezí Žižkova a Vinohrad. Jedná se o klidnou lokalitu na hony vzdálenou rušnému životu velkoměsta. Přesto je však blízko centra, do kterého není problém dostat se pěšky. Tato unikátní poloha jistě může hrát roli v rozhodování, zda bydlet na této koleji.

S centrem je kolej spojena tramvají a metrem. Asi 300m od koleje se nalézá zastávka zelené linky (A) metra - Jiřího z Poděbrad. Tato stanice je jen 2 zastávky od Václavského náměstí. Vedle vstupu do metra (tedy zhruba ve stejné vzdálenosti) se nachází též stejnojmenná zastávka tramvajové linky č.11 a nově č.13. Pomocí nich se lze dostat např. na náměstí I.P.Pavlova, případně na Floru, kde se nachází nákupní středisko. Jedná se o páteřní linku.

Ve vzdálenosti asi 550m se nachází tramvajová zastávka linek 10,16 Vinohradská vodárna. Tyto dvě linky tvoří tzv. páteřní svazek (doplňují se vzájemně svými intervaly do podoby páteřní linky - 4min intervaly). Na tuto zastávku se dá pohodlně dostat tramvají i v nočních hodinách.

Ve vzdálenosti asi 750m z kopce dolů směrem k VŠE lze sejít k zastávce Husinecká, odkud lze použít tramvajové linky č. 5, 9, 26 a noční linky. Linka 9 je páteřní a linky 5+26 tvoří páteřní svazek.

Díky tomuto pokrytí se pohodlně dostanete téměř kamkoli. Pro tipy, kam zajít v okolí koleje pokračujte na stránku Kam zajít?