Kalendář událostí

Kontakt:
Kolej Švehlova
Slavíkova 22,
Praha 3, 130 00
+420 222726007 (vrátnice)
+420 222727115 (ubytování)
+420 222727384

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Odkaz na mapy.cz

Další záložka

Webové aplikace UK

(podávání ubyt. stipendií)

 

Koleje a menzy UK

(vše o kolejích)

 

Historie plateb

(aplikace s infem o platbách koleji)

 

Vybavení

Vybavení koleje se liší v závistlosti na prostorech. Na nové části koleje je nábytek z roku 1994, na staré koleji dochází k postupné obměně nábytku a postelí. Pokoje jsou standartně vybavené zásuvkou pro internet (RJ-45). Na některých vícelůžkových pokojích jsou však jen 2 zásuvky, a proto je nutné mít vlastní switch či router. Na koleji je možnost zapůjčit si ledničku. Půjčování ledniček obstarává kolejní rada, též rozhoduje o přidělení ledniček. Ve všech pokojích naleznete postele (s polštáři a přehozy), připojení k internetu, pracovní stůl s židlí a úložným prostorem, další úložné prostory (skříně). Ložní prádlo (povlečení) si lze na koleji vypůjčit (viz. dále) či si přivézt vlastní. Některé pokoje (zpravidla ty na staré koleji) mají též umyvadlo v rámci pokoje. Na pokojích bývá obvykle zrcadlo, odpadkové koše, záclony. Podlaha je z linolea. Zvláště při dlouhodobém pobytu na jednom pokoji je možné vidět kreativitu ubytovaných, kteří své pokoje zkrášlují všemožným způsobem - fantazii se meze nekladou (jen bourání zdí je tabu :) ). Na koleji probíhá výměna světel, někde jsou klasické lustry a někde již zářivky. Na staré koleji se nachází: 22 1-lůžek, 169 2-lůžek, 13 3-lůžek, 5 4-lůžek. Na nové koleji: 1 1-lůžko, 16 2-lůžek, 78 3-lůžek, 13 4-lůžek. Vlastní sociální zařízení -  1 dvoulůžko, 1 třílůžko. Je možné mít na pokoji své vlastní spotřebiče (lednička, PC, rychlovarné konvice apod.). Je však třeba počítat s tím, že jejich užívání je zpoplatněné (výdaje na el. energii) dle ceníku.

Kuchyňe jsou společné, na každém patře se jich nachází více a jsou vybaveny elektrickým sporákem (4 plotny) s elektrickou troubou. Kuchyňky byly zmodernizovány, nyní mají nové pracovní desky, nerezový dřez a skříňky, které někteří i využívají (je však nutné - rozuměj výrazně doporučované - mít vlastní zámek). V kuchyni se též nachází odpadkové koše + plastové popelnice na tříděný odpad (papír, plasty). Před samotnou kolejí jsou popelnice na třídený odpad (sklo) a v ulici Křížovského podzemní kontejnery na sklo.

Ve sklepení (dostupné zadním výtahem či po schodech) se nachází prádelna a sušárna s 5 pračkami. Naproti hlavnímu výtahu se nachází místnost s klavírem. V rámci koleje jsou k užívání 3 studovny (Peklo, Nebe, Oceán). Momentálně se v nich zařizuje wifi (Eduroam). Na prvním patře je k dispozici kufrárna, která je ve správě KR a slouží pro úschovu věcí (především na letní prázdniny). Na prvním patře v bezprostřední blízkosti kufrárny se nachází posilovna a aerobiková místnost. Ubytovací kancelář se nachází ve vestibulu, za vrátnicí. Vedle hlavního výtahu (patro -1) v suterénu se nachází okýnko pro výměnu a zapůjčení ložního prádla. Výměna probíhá ve středu.


Sociální zařízení je společné. Sprchy jsou v podobě jednotlivých sprchových koutů s plexisklem oddělené zdí. V před sprchama se nacházi větší množství umyvadel a zrcadel. Na koleji se uklízí několikrát denně.

Na koleji je k dispozici též 5 dvoulůžkových hostinských pokojů s vlastním soc. zařízením.