Kalendář událostí

Kontakt:
Kolej Švehlova
Slavíkova 22,
Praha 3, 130 00
+420 222726007 (vrátnice)
+420 222727115 (ubytování)
+420 222727384

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Odkaz na mapy.cz

Další záložka

Webové aplikace UK

(podávání ubyt. stipendií)

 

Koleje a menzy UK

(vše o kolejích)

 

Historie plateb

(aplikace s infem o platbách koleji)

 

Instalace

Pro zkušené uživatele:

je potřeba mít nainstalovaný VLC media player, stáhnout do něj playlist případně zapnout interlacing.

Návod po krocích:

  1. Stáhněte si instalačku programu VLC media player. VLC player lze stáhnout z oficiálních stránek. Můžete si jej též stáhnout odtud: http://svehlovka.koleje.cuni.cz/files/vlc-2.1.2-win32.exe. Ve vlastním zájmu však dbejte, aby vaše verze byla pokud možno co nejaktuálnější
  2. Nainstalujte program, stále mačkejte dále, pokračovat, apod. Pokud nechcete asociovat program se všemi možnými typy souborů, odškrtněte tuto položku při instalaci (pokud zaškrtnutí neodstraníte, budou se vám všechny videa a i hudba otevírat ve VLC media playeru).
  3. Až budete mít program nainstalovaný, stáhněte si playlist (soubor, který obsahuje informace o programech. Odkaz (kliknete pravym a "ulozit cil odkazu jako"): http://svehlovka.koleje.cuni.cz/files/svehlovka.m3u. Tento soubor se může postupně měnit (v závislosti na zlepšování služeb), pokud máte pocit, že vám playlist funguje špatně, projděte si HOME->Novinky->TV, zda-li nevyšla aktualizace.
  4. Spusťte program VLC media player a otevřete playlist: playlist -> načíst soubor playlist -> vyberte playlist tam, kde jste ho uložili
  5. Zobrazte playlist: playlist -> ukaž playlist
  6. Vyberte s, kterou televizi chcete pustit

pozn: Pokud se Vám zdá, že jsou v obraze patrné horizontální linky, můžete změnit prokládání: Video -> odstranění prokládání -> a teď si vyberte (možná nejlepší je lineární či yadif (2x)). Toto nastavení je možné uložit tak, aby jste to nemuseli opakovat s každým spuštěním programu. Pro v.2.1.1. otevřete Nástroje -> Nastavení -> Video  a v sekci Video dejte u možnosti Odstranění prokládání  - Zapnuto a u Režimu -  Lineární či Yadif (nebo vaše oblíbené). Poté vše uložte.

pozn2: Sledováni TV Vám nebude fungovat, pokud na pokoji používáte router, jelikož naprostá většina domácích routerů nepodporuje směrování multicastu. Stejně tak firewall (ať už v rámci OS či doinstralovaný) může znemožnit přehrávání TV. Pokud máte nastavený FW v OS, při prvním spuštění m3u souboru se vás pravděpodobně zeptá na povolení - povolte. Většina dnešních firewallů umožňuje přidat vyjímku.

Všeobecné informace:

Na koleji funguje streamování televizního vysílání DVB-T. Momentálně jsou v provozu 1., 2. multiplex a nově také 3. multiplex. Programy jednotlivých multiplexů naleznete na obrázku níže.Technicke vybavení (které není ve správě koleje - a tím pádem ani správce sítě) nám zatím neumožňuje streamovat vyšší počet kanálů. 

Na kolej byla nainstalována nová anténa s přímou viditelností na Žižkovský vysílač pro 100% signál. Anténa je nachystaná i pro příjem DVB-T2 signálu. Koncem října byla nainstalována druhá anténa pro zaručení bezproblémového příjmu 3. multiplexu. Po dvoutýdenním testování nebyly zatím zjištěny žádné potíže.

 

Koncesionářské poplatky: 

Vzhledem k tomu, že se tímto stáváte držitelem televizního přijímače dle zakona c.345/2005 Sb. stáváte se poplatníkem televizního poplatku a máte tedy povinnost koncesionářské poplatky platit. Od těchto poplatků jste zproštěni v případě, že již někdo ve společné domácnosti (rodiče) tento poplatek platí. Doporučuji k nahlédnutí následující odkaz: https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/domacnosti.php

Komentáře