Kalendář událostí

Kontakt:
Kolej Švehlova
Slavíkova 22,
Praha 3, 130 00
+420 222726007 (vrátnice)
+420 222727115 (ubytování)
+420 222727384

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Odkaz na mapy.cz

Další záložka

Webové aplikace UK

(podávání ubyt. stipendií)

 

Koleje a menzy UK

(vše o kolejích)

 

Historie plateb

(aplikace s infem o platbách koleji)

 

Kam zajít?

Zde naleznete postupně seznam lokalit, které stojí za pozornost a jsou v pěším dosahu koleje.

Nakupování:

Pro drobnosti můžete využít množství malých prodejen, které se nachází na ulici Slavíkova i v přilehlých ulicích. Většinou se jedná o "večerky", které vlastní vietnamská komunita. Je nutno počítat s cenou o pár kč vyšší než v supermarketu. Pro větší nákup lze navštívit supermarkety. Jeden se nalézá na ulici Vinohradská směrem na Floru, asi 750m od koleje. Další je na Olšanském náměstí, jedná se o stejný řetězec. Ten je ve vzdálenosti asi 800m. Papírnictví se nachází v ulici Ondříčkova pár metrů směrem k věži od světelné křižovatky po cestě z koleje na metro. Železářství (drobné předměty jako hřebíky, nářádí apod.) se nachází na ulici Seifertova přes cestu zhruba naproti VŠE.

Copycentrum:

Copycentrum se nachází v prostorách koleje www.4321.cz Další copycentrum je na rohu ulic Milešovská/Lucemburská v podstatě na náměstí Jiřího z Poděbrad (za kostelem). Velké copycentrum Copy General s prodlouženou otevírací dobou se nachází na Londýnské.

Restaurační zařízení :)

Okolí koleje doslova protkáno množstvím barů, hospůdek a restaurací, kde si každý jistě najde tu svou. Několik jich je v bezprostřední blízkosti koleje. Za všechny: Sesterna, U Sadu, U Houdků, Kopyto, Bukowski bar, Rigráče, Beer Geek (ten u metra)

Sport:

Kolej je situována blízko Riegrových sadů (200m), které jsou vhodné nejen k rekreaci či občerstvení, ale též je v nich možné pravidelně vídat běžce. V Riegrových sadech je i budova Sokol Královské Vinohrady, kde kromě sportovních kroužků nabízí také možnost návštěvy bazénu, případně pronájmu haly, či vstup na fotbalové hřiště s umělou trávou.

Kultura:

V poměrně blízkém okolí se nachází (kousek od ulice Seifertova) Žižkovské divadlo Járy Cimrmanna, které stojí za to navštívit, patříte-li mezi vyznavače humoru Svěráka a Smoljaka. U zastávky Vinohradská vodárna se nachází Městská knihovna v Praze a v obchodním centru Flora (1 zastávka metrem) pak multikino s IMAXem. Přímo v těsném sousedství koleje (v podstatě v průjezdu do dvora) je divadlo Venuše ve Švehlovce, kde účinkuje několik souborů.